Katarína Kozelková

(violončelo)

Katarína pochádza zo Spišskej Novej Vsi.
Na violončelo hrá od svojich siedmych rokov, kedy začala navštevovať ZUŠ v Spišskej Novej Vsi pod vedením svojej mamy Alžbety Motulkovej. Hre na violončelo sa ďalej venovala dva roky ako mimoriadna a od r. 2003 ako riadna študentka na bratislavskom Konzervatóriu pod vedením profesora Karola Filipoviča. Konzervatoriálne štúdiá ukončila v roku 2009 s titulom Najlepší absolvent roka.
Momentálne je poslucháčkou druhého ročníka magisterského stupňa na Vysokej škole múzických umení v Bratislave vo violončelovej triede prof. Jozefa Podhoranského. Vzdelanie si doplnila aj ročným študijným pobytom na Universität für Musik und darstellende Kunst vo Viedni v triede prof. Stephana Kropfitscha.
Od roku 2011 je členkou orchestra Slovenského národného divadla v Bratislave a okrem toho účinkuje v činohernom predstavení SND “Aj kone sa strieľajú“ a v predstavení “Dvaja páni z Verony” v rámci Letných Shakespearovských Slávností.
Pravidelne sa zúčastňuje majstrovských interpretačných kurzov a bola členkou viacerých medzinárodných mládežníckych orchestrov. V sezóne 2012/2013 to bol European Union Youth Orchestra. Svoje ja si však našla v Bon Bon triu.

bonbon22-katarina bonbon19 bonbon15